Architektura

polega na zachowaniu
trzech zasad: trwałości,
użyteczności i piękna.

Witruwiusz: "O architekturze ksiąg dziesięć".

Tacit Investment (dawniej Tacit Development Polska JS sp. z o.o. sp.k.) działa na polskim rynku nieruchomości. Okrętem flagowym firmy jest wyjątkowy apartamentowiec Cosmopolitan w centrum Warszawy przy ul. Twardej 2/4. W kolejnych miesiącach planowane jest pozyskanie przez spółkę innych nieruchomości.

Tacit Investment przy realizacji inwestycji przy ul. Twardej korzysta z doświadczeń zakończonych już inwestycji grupy kapitałowej, w skład której wchodzi.

Z najważniejszych przypomnieć należy warszawskie: hotel Rialto, ekskluzywny klub tenisowy i fitness Sinnet, studio nagrań Sound&More czy budynek biurowy przy ul. Karowej.

Tacit Investment, członek Polskiego Związku Firm Deweloperskich, wchodzi w skład grupy kapitałowej kontrolowanej przez Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, udziałowców firmy energetycznej Mercuria Energy Group. Do MEG należy również znana w Polsce spółka J&S Energy.

 • 01 Apartamenty Cosmopolitan, Twarda 4

  Cosmopolitan Twarda 4

  Wieżowiec Cosmopolitan zaprojektował światowej sławy architekt Helmut Jahn, autor m.in. siedziby Unii Europejskiej w Brukseli, Sony Center w Berlinie.

  Budynek Cosmopolitan ma 160 metrów wysokości, 44 piętra, 252 w pełni wykończone mieszkania o metrażach od 54 do 198 m2 oraz apartamenty typu penthouse o powierzchniach do 480 m2. Parter wieżowca to powierzchnie usługowo-handlowe, zaś piętra 1-3 to powierzchnie biurowe. 4. piętro, wspólne dla mieszkańców, to piętro rekreacyjne, na które składają się: fitness klub z wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt siłownią, sauną, jacuzzi i pokojem do masażu, sale spotkań, sala klubowa oraz taras z zielonym ogrodem z widokiem na ulicę Emilii Plater i Plac Grzybowski.

  Apartamenty Cosmopolitan są sprzedawane wykończone i wyposażone. Klienci otrzymują m.in. urządzoną kuchnię z wysokiej klasy sprzętem AGD, wykończoną łazienkę, wyposażoną garderobę oraz pralnię, dębowe podłogi, instalacje ułatwiające codzienne funkcjonowanie (klimatyzację, rolety, oświetlenie) oraz system HMS, który nimi steruje zgodnie z preferencjami mieszkańców.

 • 02 Hotel Rialto

  Hotel rialto

  Eleganckie wnętrza wyróżnia dbałość o detale. Pomieszczenia wyposażone są w oryginalne, unikatowe meble z lat dwudziestych, wyszukiwane na aukcjach w całej Europie.

  Każdy pokój został urządzony w odmiennym stylu, choć spójnym dla całości hotelu. W Rialto znajdują się pokoje z inspiracjami wiedeńskimi, afrykańskimi, brytyjskimi i belgijskimi. Odpowiednio dobrane zasłony, obicia mebli i wenecka mozaika łazienkowa z różnorodnymi wzorami czynią każdy z pokoi swoistym dziełem sztuki użytkowej.

  Klimat podkreślają barwne witraże, stylizowane na epokę wyłączniki światła wykonane z bakelitu oraz winda wzorowana na tej z legendarnego wycieczkowca Stefana Batorego. Wszystkie te elementy tworzą wspaniałą atmosferę lat dwudziestych. Znakiem rozpoznawczym hotelu Rialto jest spójność stylistyczna, której owocem jest jedyne takie miejsce w Warszawie.

  W Rialto do dyspozycji gości pozostaje najnowocześniejsze wyposażenie techniczne. Każda sala konferencyjna posiada szybkie łącze internetowe, telewizor LCD oraz odtwarzacz CD/DVD. Dwie eleganckie sale Astoria i Lido są idealne do odbycia spotkania w kameralnej atmosferze.

 • 03 Sinnet Tennis Club

  Sinnet tennis club

  Sinnet Club to nowoczesny, ekskluzywny, członkowski kompleks rekreacyjno-sportowy, stworzony specjalnie dla osób ceniących wysoką jakość świadczonych usług, komfort, spokój oraz bezpieczeństwo.

  Lubiącym aktywnie spędzać czas, oferuje cztery pełnowymiarowe, korty tenisowe w hali, dwa korty zewnętrzne, trzy korty do squasha, 25-metrową pływalnię z jacuzzi, szeroki wachlarz zajęć fitness, kompleksowo wyposażoną siłownię, saunę, łaźnię, a to wszystko w luksusowych, oryginalnych wnętrzach.

  Wykwalifikowana kadra trenerska zapewnia profesjonalną opiekę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, przygotowując dla Państwa plan treningów umożliwiający m. in. podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie sylwetki, wszystko w zgodzie z filozofią zdrowego trybu życia.

  Szukającym wyzwań, lubiącym rywalizację i współzawodnictwo, klub proponuje udział w organizowanych tu  turniejach tenisowych, squashowych, zawodach pływackich, maratonach rowerowych, testach oraz sprawdzianach. Sinnet Club dba też o najmłodszych klubowiczów

 • 04 Rezydencja Parkowa

  Rezydencja parkowa

  Siedmiokondygnacyjny, wolnostojący budynek, wykonany zgodnie z najwyższymi standardami, posiadający nowoczesne rozwiązania architektoniczne i techniczne.

  Poziom parteru zajmują powierzchnie biurowe, na wyższych kondygnacjach mieści się 20 komfortowych apartamentów. Apartamenty wyposażone są w klimatyzację, zewnętrzne żaluzje w oknach, garderoby z szafami, pralnię z pralko-suszarką.

  Kuchnie wyposażone są w sprzęt firmy Siemens: elektryczną kuchenkę i piekarnik, zmywarkę do naczyń, lodówkę z zamrażarką, kuchenkę mikrofalową. Łazienki z wyposażeniem Duravit i Villeroy&Boch, oddzielne WC dla gości. Lokale podłączone są do internetu, telewizji kablowej i satelitarnej oraz sieci telefonicznej.

  Do każdego lokalu należy jedno miejsce parkingowe w podziemnym garażu. Budynek jest całodobowo monitorowany przez pracowników ochrony.

  "Rezydencja Parkowa" jest atrakcyjnie usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie najpiękniejszego i największego parku w Warszawie, jakim jest zespół parkowo-pałacowy "Łazienki Królewskie".

 • 05 Kompleks biurowy Karowa 31

  Kompleks biurowy karowa 31

  Kameralny kompleks biurowy

  Przy ul. Karowej leżący w sąsiedztwie Traktu Królewskiego i Hotelu Bristol.

  Znajdują się tu m.in. Biura Grupy Zwierciadło, wydającej ksiązki oraz miesięczniki „Zwierciadło”, „Sens” i „Cars”.

  Budynek jest chroniony, dysponuje parkingiem.

 • 06 Kompleks biurowy Bokserska 64

  Bokserska 64 kompleks biurowy

  Budynek biurowy, o powierzchni użytkowej ok. 3 200 m2

  Składa się z czterech kondygnacji: podziemnej (mieszczącej miejsca parkingowe dla samochodów osobowych) oraz czterech nadziemnych (parter i trzy piętra).

  Budynek zaprojektowany został w konstrukcji szkieletowej żelbetowej wylewanej. Konstrukcję stanowi układ ram poprzecznych oraz żelbetowych ścian usztywniających ze stropami żelbetowymi. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe w modułach od ok. 14 m2 do 250 m2 oraz niezależne salki konferencyjne.

  Obiekt dostępny jest dla najemców 7 dni w tygodniu 24 godz./dobę, wyposażony jest w windę, indywidualnie sterowane klimatyzatory, centralę telefoniczną, serwer. Na parterze budynku znajduje się wygodny bufet oferujący najemcom wyśmienite posiłki. Na terenie przyległym do budynku znajduje się przestronny parking dla najemców i gości, cały teren jest ogrodzony i chroniony całodobowo. Budynek mieści się w spokojnej części warszawskiego Mokotowa, z łatwym dostępem do lotniska Okęcie i centrum miasta.

Budynek Cosmopolitan, Twarda 4

 • 19września Oficjalne otwarcie Cosmopolitan

  Galeria

  Kontakt dla mediów

  Jolanta Kuczyńska
  Dyr. PR& Events
  Tacit Development Polska JS Sp. z o.o. s.k.
  Pl. Grzybowski 12/14/16, 00-104 Warszawa
  Tel. 797 991 313
  E-mail: jolanta.kuczynska@tacit.com.pl

  Informacja prasowa

  Wieżowiec Cosmopolitan Twarda 2/4 oficjalnie otwarty!

  19 września 2014

  19 września 2014 r. warszawski wieżowiec mieszkalny Cosmopolitan Twarda 2/4, zaprojektowany przez światowej sławy architekta Helmuta Jahna, został uroczyście otwarty.

  „Uroczyste otwarcie wieżowca Cosmopolitan stanowi „ grand finale” tego projektu – mówi Michał Borowski, Prezes spółki Tacit Investment. Cały proces realizacji inwestycji zamknął się w 3 latach. W maju 2010 rozpoczęliśmy prace, we wrześniu 2011 osiągnęliśmy stan 0, w grudniu 2012 stan surowy, a rok później, w grudniu 2013, otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Wspólnota mieszkaniowa działa od 19 maja b.r. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do budynku w czerwcu tego roku. Ponad 80% sprzedanych apartamentów przekazaliśmy już ich właścicielom. Jestem dumny ze zrealizowania tego niezwykle skomplikowanego projektu w tak krótkim czasie – dodaje Michał Borowski. Jako deweloper podjęliśmy się wyzwania dotyczącego nie tylko wybudowania wieży mieszkalnej o skomplikowanej konstrukcji, na placu budowy ograniczonym do powierzchni zabudowy, ale również wykończenia wszystkich apartamentów we własnym zakresie. Jest to unikalny projekt na naszym rodzimym rynku, na którym mieszkania sprzedawane są w głównie w stanie deweloperskim.

 • 17czerwca Gotowy wieżowiec Cosmopolitan

  Galeria

  Informacja prasowa

  Wieżowiec Cosmopolitan Twarda 2/4 jest już gotowy!

  17 Czerwca 2014

  Warszawski wieżowiec mieszkalny Cosmopolitan Twarda 2/4, zaprojektowany przez światowej sławy architekta Helmuta Jahna, jest już skończony.

  „Prowadzimy ostatnie prace adaptacyjne pod kątem konkretnych klientów – mówi Michał Borowski, Prezes spółki Tacit Investment. Przekazywanie apartamentów ich właścicielom zaplanowaliśmy od 26 czerwca, co oznacza, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym miesiącu. Będą oni mogli korzystać ze wszystkich dostępnych udogodnień. Recepcja mieszkalna już działa, a piętro rekreacyjne z zapleczem fitness, saunami, jacuzzi, pomieszczeniami klubowymi oraz tarasem jest gotowe do użytku. Wieżowiec ma 160 m wysokości, 44 piętra i 236 gotowych apartamentów o powierzchniach od 54 do 700m2. Mieszkańcy wprowadzają się do wykończonych i wyposażonych przez dewelopera mieszkań, w których są dębowe podłogi, wyposażone kuchnie z zabudową kuchenną marki Alno oraz sprzętem AGD marki Miele, wykończone łazienki z wysokiej jakości ceramiką i armaturą znanych światowych producentów (Duravit, Dornbracht, Kaldewei, Duscholux), wyposażone garderoby, pomieszczenia z pralką i suszarką, oświetlenie punktowe w podwieszanych sufitach, rolety oraz inteligentny system zarządzania mieszkaniem HMS

 • 12grudnia Aktualności sprzedażowe

  Galeria

  Kontakt dla mediów

  Jolanta Kuczyńska
  Dyr. PR& Events
  Tacit Development Polska JS Sp. z o.o. s.k.
  Pl. Grzybowski 12/14/16, 00-104 Warszawa
  Tel. 797 991 313
  E-mail: jolanta.kuczynska@tacit.com.pl

  Informacja prasowa

  Tylko połowa powierzchni pozostała do sprzedaży w wieżowcu Cosmopolitan

  12 grudnia 2013

  Spółka Tacit Investment, deweloper wieżowca mieszkalnego Cosmopolitan Twarda 2/4 położnego w ścisłym centrum Warszawy, sprzedała do grudnia 2013 roku ponad jedną trzecią powierzchni użytkowej w tej inwestycji, co razem z umowami rezerwacyjnymi stanowi prawie 50% całej powierzchni.

  „Naszym celem była sprzedaż 50% powierzchni do końca maja 2014 r. W tej chwili sprzedajemy kilka apartamentów tygodniowo. Jesteśmy pewni, że przy takiej dynamice sprzedaży do czerwca przyszłego roku, kiedy to wszystkie mieszkania będą w pełni wykończone i wyposażone, sprzedanych będzie dwie trzecie apartamentów. Uważamy, że klienci kupujący je dzisiaj w cenie średnio 24 tys. zł za mkw. robią bardzo dobry interes. Jak wynika ze światowych doświadczeń ceny apartamentów w tego typu budynkach w ciągu 10 lat wzrastają co najmniej o 100 procent – mówi Michał Borowski, Prezes spółki.

  Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy są zmiany w cenniku – dodaje - co oznacza wzrost cen mieszkań na najwyższych kondygnacjach do 10%. Prognozowany średni wzrost cen w wieżowcu Cosmopolitan wyniesie 5%.

 • 18września Przyjazny deweloper 2013

  Informacje prasowe

  Tacit Investment Z TYTUŁEM PRZYJAZNY DEWELOPER 2013

  18 wrzesinia 2013

  Tacit Investment z inwestycją Cosmopolitan Twarda 2/4 została wyróżniona przez „Gazetę Finansową”, magazyn „Home&Market” oraz „Gentleman” tytułem Przyjazny Deweloper 2013.

  W projekcie tym docenione zostały najbardziej wiarygodne firmy deweloperskie, które charakteryzuje przyjazne nastawienie do klienta, oferta na najwyższym poziomie oraz inwestycje zapewniające mieszkańcom wyjątkowy komfort oraz bezpieczeństwo, odznaczające się świetną lokalizację, jakością wykonania oraz ciekawą architekturę.

   

  Kontakt dla mediów

  Jolanta Kuczyńska
  Dyr. PR& Events
  Tacit Development Polska JS Sp. z o.o. s.k.
  Pl. Grzybowski 12/14/16, 00-104 Warszawa
  Tel. 797 991 313
  E-mail: jolanta.kuczynska@tacit.com.pl

   

 • 23stycznia Wiecha na wieżowcu Cosmopolitan

  Informacje prasowe

  Zawisła wiecha na wieżowcu Cosmopolitan Twarda 2/4 w Warszawie

  23 stycznia 2013

  HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zakończył realizację stanu surowego 44-piętrowego budynku.

  Symboliczna wiecha zawisła na budynku 23 stycznia 2013 roku. Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego 160-metrowej wieży w 20 miesięcy po rozpoczęciu budowy. Tacit Investment Sp. z o.o. jest inwestorem obiektu, który powstał w ścisłym centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego.

  Projekt obejmuje realizację 44-piętrowej wieży mieszkalnej z 252 wykończonymi mieszkaniami oraz pięciokondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego. Wieża jest usytuowana na czterokondygnacyjnym podium, przeznaczonym na powierzchnie handlowo-usługowe (sklepy, restauracje) i biurowe. W części podziemnej przewidziano parking z 299 miejscami postojowymi.

  Wybudowany obok budynek biurowo-usługowy zajmą kawiarnie, galerie oraz biura. Budynek będzie połączony z podium wieży szklanym dachem. W wieży znajdzie się pięć wind: dwie windy ekspresowe będą obsługiwać piętra od 32 do 43, dwie kolejne pozostałe kondygnacje, piąta będzie windą techniczną.

 • 23listopada Tacit Development S.A.

  Informacje prasowe

  Tacit Development S.A.

  23 Listopada 2012

  Holding Tacit Development S.A. to nowo powstała grupa kapitałowa, której prezesem został Michał Borowski.

  W skład holdingu wchodzą:

  • - Tacit Development Sp.z.o.o,
  • - Plac Katedralny Sp.z.o.o,
  • - Jasnier S.A.

   

  Kapitał własny grupy wynosi 117 mln PLN. Do najważniejszych warszawskich inwestycji grupy należą m.in. wieżowiec mieszkalny Cosmopolitan Twarda 2/4 przy Placu Grzybowskim, budynek apartamentowy przy ul. Podchorążych, biura i logistyka ul. Bokserska 64 oraz czterogwiazdkowy hotel przy Placu Katedralnym we Wrocławiu. Ponadto grupa kapitałowa do której należy holding Tacit Development S.A. posiada m.in.: hotel Rialto przy ul. Wilczej oraz ekskluzywny klub sportowy Sinnet przy ul. Gołkowskiej. Tacit Development S.A. jest firmą deweloperską, która inwestuje w nieruchomości w oparciu o kapitał spółki, środki udziałowców oraz finansowanie zewnętrzne. Przewidywana wartość aktywów w 2014/2015 roku to ponad 1 mld zł.

Dane teleadresowe

Tacit Development Polska JS sp. z o.o. sp.k.
ul. Twarda 4, 00-105 Warszawa
Tel: 22 213 50 00
sprzedaz@tacit.com.pl
www.tacit.com.pl

Dane rejestrowe

Numer KRS: 457787
REGON: 015747782
NIP 107-000-18-09

Kontakt